رم ADATA XPG Spectrix D60G

اجازه بدهید در همین ابتدا به یک مسئله اشاره کنم: استفاده از پروفایل‌های ماژول‌ حافظه XMP شرکت اینتل با مادربردهای AMD نتیجه‌ای بسیار رضایتبخش در پی دارد. من بنا به تجربه‌ام می‌توانم این مسئله را تاییدکنم که در بسیاری از موارد، این ترکیب عملکردی فوق‌العاده داشته است. در این آزمون هم استفاده از مادربرد گیمینگ ASRock X570 فانتوم، باعث شد بتوانم این ماژول‌ها را روی پروفایل XMP 2.0 با سرعت DDR4-2667 که سرعت پیش‌فرض تنظیمات BIOS است به کار بگیرم. اما این مسئله به این معنا نیست که نمی‌توانیم از آن‌ها در سرعت بالاتری مانند DDR4-3600 استفاده کنیم. حدس من این است که اگر از یک مادربرد اینتل استفاده می‌کردیم، نتیجه می‌توانست بسیار بهتر باشد.

حتی در سرعت DDR4-2667 هم این ماژول‌ها عملکردی بسیار خوب داشتند و در آزمون‌های فنی توانستند امتیازاتی حیرت‌انگیز را به ثبت برسانند. با کمی دستکاری در BIOS هم توانستیم سرعت پردازش را به DDR4-3000 برسانیم و شاهد هیچ مشکلی نبودیم. بنا بر این، اگر یک مادربرد AMD دارید، پیشنهاد من به شما این است که فهرست مادربردهای واجد شرایط برای استفاده از ماژول حافظه  ADATA XPG Spectrix D60G DDR4-3600 را چک کنید.

جدا از سرعت حافظه، چیزی که باعث می‌شود این ماژول‌ها در رده بالاتری نسبت به سایر ماژول‌های حافظه موجود در بازار قرار بگیرند، نورپردازی RGB در آن‌ها است. استایل آوانگارد و طراحی چندوجهی فوق‌العاده این ماژول‌ها چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.در رم Spectrix D60G، در کنار داشتن یک سطح رسانای گرمایی ساخته شده از تنگستن به شکل X و با برش زیبای به شکل الماس برای جلوگیری از داغ کردن ماژول، حدود 60 درصد سطح رویی این ماژول را چراغ‌های RGB تشکیل می‌دهند. این مسائل کمک کرده‌اند که این ماژول یکی از زیباترین ماژول‌های حافظه موجود در بازار باشد. نکته مثبت بعدی در باره این ماژول حافظه این است که چراغ‌های این ماژول‌ها کاملا قابل شخصی‌سازی هستند و از تمام اکوسیستم‌های RGB مطرح مانند Asus AURA sync ، Gigabyte Fusion ، MSI Mystic Light و ASRock Polychrome RGB پشتیبانی می‌کنند.

رم ADATA XPG Spectrix D60G

برای آشنایی بیشتر با این محصول می توانید روی این لینک کلیک کنید.

نقاط قوت رم Spectrix D60G :

  • رسیدن به سرعت DDR4-3600

  • عملکرد مناسب در سرعت DDR4-2667

  • قابلیت اوورکلاک کردن با XMP 2.0 شرکت اینتل

  • طراحی بسیار زیبا به شکل برش الماس

  • نورپردازی RGB قابل شخصی‌سازی